Drie dagen bedenktijd bij veiling

Rechtsvraag :

Als een woning geveild wordt en u als particulier die woning wil kopen, dan heeft u twee mogelijkheden:

– uiterlijk twee weken voor de veiling een onderhands bod uitbrengen;
– bieden op de openbare veiling.

Als koper heeft u drie dagen bedenktijd, waardoor u na het sluiten van een koopovereenkomst nog drie dagen de mogelijkheid heeft om de koop te ontbinden. Bij een veiling werkt dit iets anders. Als u een onderhands bod uitbrengt, dan beoordeelt de rechter of uw bod wordt goedgekeurd. Op uw bod mag geen financieringsvoorbehoud van toepassing zijn, maar u heeft hierbij wel de mogelijkheid om binnen drie dagen te ontbinden op grond van de drie dagen bedenktijd.

Maar als u een bod doet op de openbare veiling, dan heeft u én geen financieringsvoorbehoud én geen drie dagen bedenktijd!
In beide gevallen is het dus erg belangrijk dat u advies inwint!

Wilt u meer meer weten? Neemt u dan contact op met mr Jan-Willem Hermans. Hij is u graag van dienst.

Een vraag over

Stel direct uw vraag.

Onroerend goed

Inschrijven koopovereenkomst

In deze periode kan er het een en ander voorvallen waardoor een soepele overdracht bij de notaris verstoord kan worden. Voorbeelden van zulke gebeurtenissen zijn…..

Lees bericht verder

Onroerend goed

Over Duokoop, Koopgarant, Verkoop onder Voorwaarden en andere erfpachtconstructies

Op dit moment wordt erfpacht gebruikt als een alternatieve financieringsvorm. Duokoop, Koopgarant en Verkoop onder voorwaarden zijn hier voorbeelden van. Er zijn ook gemeenten die…..

Lees bericht verder
Alles over Duurzaam investeren

Duurzaam

Wat heb ik te maken met de warmtewet?

De warmtewet De Warmtewet is onder meer van belang indien een afnemer warmte afneemt van een warmtenet (stadsverwarming of blokverwarming of een warmte-koude opslaginstallatie), met…..

Lees bericht verder

Onroerend goed

Conifeer, schutting of toch wilg

Misschien dat u al plannen heeft voor de aanpak van de tuin. U weet vast dat in het Burgerlijk Wetboek is bepaald dat u uw…..

Lees bericht verder